logotyp

1. ročník

Vážení rodiče a milé děti,

od této chvíle se spolu budeme setkávat při zadávání úkolů  prostřednictvím stránek naši školy. Vypracované stránky sešitů, jakož i jiné nápady při muzicírování (zpěv,  tanec, obrázky housl. kliče z kamínků atd, obr.č.1) mi nadále zasílejte na můj email vera.rouskova@seznam.cz nebo na mobilní aplikace Messenger, WhatsApp nebo Viber. Každý týden se tu objeví nový úkol a bude číslovaný pro lepší orientaci. 

 

Děkuji a hezké dny v hudební společnosti. 

 

Zdraví 

Věra Rousková 15.6 - 21.6.

Milé děti, milí rodiče,

tento týden již naposledy najdete na stánkách školy úkoly/pracovní listy z PHV a z nauky o hudbě. Potěšilo nás, že jste úkoly včas a poctivě plnili a že jsme si tak mohli alespoň částečně vynahradit hodiny, které nemohly být odučeny ve škole. Přejeme krásné prázdniny a těšíme se opět v září!

Vaši učiteléA teď již k dnešnímu zadání:

Nejprve si zahrajeme na houbaře a spočítáme,  na kolik dob trvá každá houba.

A pak si vyluštíme hudební křížovku (pro kontrolu přikládám opět obrázek).

Krasny prázdninový čas v hudební společnosti. 

Věra Rousková 
obr. 18.6. - 14.6.

4.úkol:


Milé děti, 

tentokrát mam pro vás skvělou hru na procvičení posuvek v předznamenání a u not. Zadejte svoje jméno jako přezdívku a můžete začít. 

Hodně štěstí a bodů ve hře. 

Věra Rousková 


Odkaz zde
1.6. - 7.6.

3.úkol:

Milé děti, 

Nejprve bych vám k dnešnímu svátku chtěla popřát mnoho radosti s hudby. Jako dárek vám posílám netradiční hudební nástroje podobě nahrávky pro pobavení.

https://www.youtube.com/watch?v=PcRyjkYdDxM&feature=youtu.be

Mám pro vás v pořadí 3.úkol:

Na str. 49 si Kryšpín hraje na výpravčího. Je to pěkný šprýmař:-), ale on nám jen chce přiblížit , jaké to je , když muzikant hraje ritardando- zpomalovat, jako když vlak vjíždí do stanice nebo accelerando (čti ačelerando)- zrychlovat, vlak odjíždí..:-).(obr.č.1)

Dole na stejné stránce si vzpomeňte na předznamenání (křížky a béčka) a doplňte noty se správným předznamenáním před notu nebo k notám názvy. Pozor na koncovky....kř Í žky - IS, b É čka- ES.

Když otočíte stránku, tak zjistíte, že máme ještě jednu posuvku, které se říká odrážka. Jak název napovídá, bude něco odrážet a to všechny křížky a béčka, neboli rušit. Nejprve si procvič její psaní na linku a do mezery a pak zkus zase správně nazvat noty s křížkem např. f+is=fis nebo s odrážkou f. Komu to půjde, může si troufnout ještě na str. 51 napsat stupnici D dur a znovu si procvičit správné názvy not s posuvkami (u noty) a předznamenáním ( hned za houslovým klíčem). (obr.č.2)

A protože třešně už začínají červenat, mám pro vás krásnou stupnici z třešní (obr.č.3). 

Krásné dny v hudební společnosti a těším se na vaše skvělé kreativní nápady.

Věra Rousková

 

Obrázky k 3.úkolu z 1.6.2020:

obr. 1obr. 2obr. 3

25.5. - 31.5.

2.úkol:

Vážení rodiče a milé děti,

dnes si spolu procvičíme rytmus v půlových, čtvrťových a osminových notách a pomlkách a zazpíváme si písničku Dú kravičky, dú.V pracovním sešitu na str. 47 máme jarní kytičkové vybarvování obr. č. 1. Pro šikulky to nebude problém rozeznat kytičku na dvě doby a kytičku s rytmem na tři doby. Ale chápu, že někdy je to těžké i pro znalce. Pro tyto perné chvíle váhání jsem si pro vás připravila malý koláčový přehled trvání hlavně osminových not a pomlk obr. č. 2. Matematika začíná, kolik je 1 + 1/2 (půl), kolik je 1 a 1/2 + 1/2? Koláče vám snad usnadní práci.Až budete hotovy, nezapomeňte mi louku květin vyfotit, protože teď se ji chystáme rozstříhat.Hned na druhé straně listu je písničková skládačka str. 48, obr. č. 3. Všichni určitě znáte píseň Dú kravičk, dú. V duchu si ji zpívejte a jako hudební skladatel skládá skladby, tak na vás je poskládat správné pořadí melodie této písničky a opět vyfotit a poslat.Nějaký nápad s hudebním motivem v podobě houslového klíče např. ze šály je vítán, obr. 4 .

Trochu se ochladilo :-))Hezké chvíle v hudební společnosti.Věra Rousková

Obrázky k úkolu z 25.5.2020:

obr. 1obr. 2obr. 3obr. 4

18.5 - 24.5.

1.úkol:

Dnes si procvičíme pořadí béček a psaní stupnice F dur v pracovním sešitu na str. 42 a 43 (pro kontrolu obr. č. 2 a 3). Kdo už umí odříkat zpaměti první 4 béčka, může přidat další tři a odříkat je bez chyby někomu z rodiny. Na str. 43 pak máte napsat stupnici F dur, označit oba půltóny (tzv. třešně..:-)) a napsat trojzvuk od tónu f1.a zpět.

Tóny mají nejen svoji výšku, ale i délku.

Na str. 46 je znázorněna nota čtrvťová s tečkou a na kolik dob se počítá. Zahraj si na matematika, a aby se ti délka not lépe počítala, představ si koláče nebo pizzu. Kolik je jeden koláč plus půl koláče? To je přeci jeden a půl koláče... Kolik máš koláčů, když ti dám jeden a půl koláče a pak ještě tu zbývající půlku? Přeci dva koláče. Zkus doplnit do sešitu (pro kontrolu obr. č. 4).

Nezapomeň si po dobře zvládnutém úkolu zazpívat (např. o jídle, když počítáme ty koláče a pizzu, To je zlaté posvícení)

Obrázky k 1.úkolu z 18.5.2020:

obr.1obr.2obr.3obr.4

Akce školy

Výstavy

obrázek

Koncerty žáků školy

obrázek

Srdečně Vás zveme na všechny koncerty a výstavy žáků ZUŠ.

Nástěnka

Výuka

obrázek
Práce s interaktivní tabulí

Z historie školy

obrázek
Městská hudební škola v Nymburce byla založena v roce 1931. Prvních 147 žáků vstoupilo do školy 3. října 1931. Od té doby se několikrát změnil název školly: rok 1934 Městská hudební škola B.M.Černohorského v Nymburce, rok 1949 Městský hudební ústav B.M.Černohorského v Nymburce, rok 1961 Lidová škola umění, rok 1985 Lidová škola umění Mír, rok 1990 Základní umělecká škola B.M.Černohorského Nymburk, rok 2005 Základní umělecká škola B.M.Černohorského, Nymburk, Palackého třída 574
Škola má odloučené pracoviště v Sadské.
Základní umělecká škola
B. M. Černohorského, Nymburk

Palackého tř. 574
Nymburk
PSČ 288 02

IČ: 67673015
Č.ú.: 9202710247/0100
Telefon:
325 512 285 | 325 511 767

E-mail:
skola@zus-nymburk.cz

Datová schránka: rq5w9k8

ředitelka: Bc. Věra Janišová
zást. ředitelky: Bc. Daniela Vodičková
Hudební obor
Taneční obor
Výtvarný obor
Litrárně drmatický obor
ZUŠ Nymburk Domů
Home
skola@zus-nymburk.cz
325 512 285

Upozornění

P. učitel J. Černý ve dnech 5. a 6.10.2020 nevyučuje.
Děkujeme za pochopení

---------------------------------------------------------------

Z důvodu nařízení vlády bude od čtvrka 10.92020 vstup do budovy školy a pohyb ve společných prostorách povolen pouze s rouškou.


Děkujeme za pochopení

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy